Pokud dojde ke ztrátě zubu, je třeba se rozhodnout, jak jej v ústech vhodným způsobem nahradit. Jestliže jste se nerozhodli pro zubní můstek, částečnou či totální snímatelnou náhradu, je implantát pro Vás ideální řešení. Zubní implantát je náhradou ztraceného zubního kořene, který se zavádí do čelistní kosti, která následně vroste do speciálně upraveného povrchu a pevně se s implantátem spojí. Tím dojde k „vhojení implantátu“, který se stane součástí kosti a je připraven k zatížení. Když se implantát vhojí, pokračuje protetická fáze ošetření.
Obvykle je ošetření implantátem doživotním řešením, je spojeno s minimem rizik a komplikací. Celý proces ošetření probíhá bezbolestně pod lokální anestézií. Zavádění implantátů provádějí naši dva špičkoví stomatochirurgové doc. MUDr. Oliver Bulik, Ph.D. a MUDr. Zdeněk Nathanský, CSc., kteří se této oblasti dlouhodobě věnují s výbornými výsledky. Následující protetickou fází zubních implantátů se zabývají MUDr. Anna Klejdusová a MDDr. František Klejdus. Na našem pracovišti implantujeme již 27 let!
Péče o implantáty musí být kvalitní jako o přirozené zuby. To, že jde o náhradu, neznamená, že pacient se o ně nemusí starat. Souvisí s tím i pravidelné návštěvy u zubního lékaře a dentální hygienistky (doporučujeme cca jednou za 6 měsíců).
Pracujeme výhradně s německými implantáty značky ANKYLOS, které nám dlouhodobě dodává firma JPS s.r.o. Více informací o těchto produktech můžete zjistit na stránce www.jps.cz.
Důkladné vyšetření a vytvoření plánu léčby
Zavedení implantátu
Umístění pilířů na zubní implantáty, které slouží jako podpora pro zubní můstek
Nasazení můstku a kontrola - ZÍSKÁNÍ POCITU I FUNKCE JAKO U VLASTNÍCH ZUBŮ
Zubní implantát Pilíř (abutment) Implantát s korunkou
Nepoškozují sousední zuby - při tradičním postupu se v případě chybějícího zubu použijí pro upevnění můstku sousední zuby. Ty musí být obroušeny často na úkor zdravého tkaniva.
Zpomalení ztráty kosti - zubní implantát při své zátěži stimuluje kost a tím zpomaluje její ubývání.
Přijímání potravy - pacienti se snímatelnými náhradami jedí pouze s 15-20% efektivitou oproti lidem se zdravým chrupem.
Zlepšují komfort a řeč - omezuje mumlání, mlaskání či nezřetelnou výslovnost, na rozdíl od často nevyhovujících snímatelných protéz nebo mezer v chrupu.
Dodávají sebejistotu - pacient se již nemusí obávat, že mu vypadne z úst protéza.